Kredyty frankowe Bydgoszcz

heading icon

Kancelaria dla frankowiczów - Bydgoszcz

Reprezentujemy frankowiczów w sporach z bankami. Adwokat Rafał Przybyszewski ściśle współpracuje z zespołem kierowanym przez adwokata Daniela Ostaszewskiego. Poznańska kancelaria frankowa 'Ostaszewski - kredyty frankowe' specjalizuje się w sporach z bankami dotyczącymi kredytów frankowych. Na tym polu ma szereg sukcesów. Dzięki doświadczeniu zdobytemu w licznych procesach, skutecznie pomagamy klientom w odzyskaniu należnych pieniędzy od banków. Jesteśmy adwokatami z dużym doświadczeniem w zakresie prawa bankowego, prowadzenia sporów i negocjacji.

Unieważnienie umowy

Roszczenie o zapłatę

Odfrankowienie umowy

Negocjowanie ugód

Ustalanie prawa

Adwokat, mediator

Daniel Ostaszewski

 • Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze największych podmiotów gospodarczych w kraju i za granicą (w tym spółek giełdowych).
 • Specjalista w dziedzinie prawa handlowego i cywilnego.
 • Swoje doświadczenie zdobywał w najlepszych kancelariach prawnych w kraju.
 • Ukończył studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Università degli Studi di Catania we Włoszech.
Adwokat

Rafał Przybyszewski

 • Skutecznie pełni rolę pełnomocnika w sprawach cywilnych i obrońcy oskarżonych.
 • Współpracuje z doświadczonymi  zespołami specjalistów renomowanych kancelarii z całego kraju.
 • Prężnie rozwijał również swoją działalność dziennikarską w TVN24 oraz TVP.
 • Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. 
Darmowa analiza umowy kredytu frankowego
Przygotujemy Twój

Pozew frankowy

Rozpoczynamy od skompletowania dokumentacji. Analizujemy umowę kredytu hipotecznego, regulaminy i aneksy. Wspieramy w pozyskaniu z banku historii spłat. Po otrzymaniu zaświadczenia dokumentację przesyłamy do biegłego ekonomisty, z którym współpracujemy. Kancelaria przygotowuje dla Państwa reklamację do banku. Po otrzymaniu odpowiedzi, przy braku propozycji zawarcia korzystnej ugody, przystępujemy do sporządzenia pozwu frankowego.

Skutecznie pozywamy banki
 • Sprawdzimy klauzule niedozwolone w umowie kredytu CHF;
 • Wyliczymy kwotę roszczenia wobec banku;
 • Doradzimy najlepsze rozwiązanie;
 • Poprowadzimy sprawę przeciwko bankowi o kredyt frankowy;

Reprezentujemy

frankowiczów przed sądami

Unieważnienie umowy frankowej

Powoduje, że umowa przestaje istnieć, co więcej uznawane, jak gdyby umowa taka nigdy nie istniała. Unieważnienie powoduje, że strony, a więc frankowicz i bank, zobowiązane są do wzajemnego zwrotu świadczeń. Bank oddaje wówczas kredytobiorcy wszystko to, co w związku z umową pobrał (prowizja, odsetki, wysokość każdej rat, opłaty). Frankowicze w przypadku sukcesu w sądzie muszą zwrócić otrzymany kapitał.

Odfrankowienie umowy kredytowej

W wyniku usunięcia z umowy niedozwolonych klauzul umowa nadal obowiązuje, jednak kredyt staje się kredytem złotówkowym oprocentowanym stawką LIBOR. Bank zobowiązany jest wówczas do zwrotu nadpłaty, która powstała wskutek stosowania klauzul abuzywnych. Musi również obniżyć kolejne raty kredytu.

heading icon

Kancelaria Frankowa w Bydgoszczy

Większe szanse dla frankowiczów z Bydgoszczy i Torunia.
Prawnicy łączą siły, by skuteczniej pomagać klientom w procesach z bankami.
Doświadczony zespół 'Ostaszewski - kredyty frankowe' nawiązał współpracę z bydgoską kancelarią adwokata Rafała Przybyszewskiego.

Przełomowy wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie państwa Dziubaków znacząco ułatwił dochodzenie swoich praw tysiącom konsumentów. Coraz więcej polskich sądów staje po stronie frankowiczów i stwierdza, że umowy frankowe zawierały klauzule abuzywne, dlatego powinny być unieważnione. Żeby jednak wygrać z bankiem, trzeba najpierw złożyć pozew. Nie ma innej drogi do uwolnienia się od uciążliwego kredytu.

Duże doświadczenie w walce o prawa frankowiczów zdobyła poznańska kancelaria ‘Ostaszewski – kredyty frankowe‘. Kancelaria już prężnie działa na terenie województwa wielkopolskiego, zdobywa również coraz więcej klientów w województwie kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim i lubuskim. Ma na swoim koncie znaczące osiągnięcia w procesach frankowych.

1

złożonych pozwów w 2020

1

przeanalizowanych umów frankowych

1

klientów zaufało kancelarii

1 mln

łączna wartość roszczeń w PLN

Tylko w 2020 roku zespół ‘Ostaszewski – kredyty frankowe’ przygotował niemal 200 pozwów przeciwko bankom, przeanalizował 1400 umów. Prawnicy kancelarii, którzy na co dzień zajmują się analizą umów kredytowych spędzili niemal 170 godzin na darmowych konsultacjach. Kancelaria współpracuje również z biegłym specjalistą, który dokonuje szczegółowych wyliczeń na potrzeby poszczególnych procesów. Tylko w 2020 roku przygotował ponad 500 analiz. 

Pomoc klientom i rozwój prawnicy stawiają na pierwszym miejscu, dlatego otworzyli się na Bydgoszcz i Toruń. Nowy oddział kancelarii frankowej w Bydgoszczy prowadzą wspólnie adwokat Daniel Ostaszewski oraz adwokat Rafał Przybyszewski. Dzięki podjęciu ścisłej współpracy frankowicze z kujaw i pomorza mogą liczyć na profesjonalną pomoc doświadczonego zespołu prawników specjalizujących się w sprawach kredytów frankowych. W siedzibie kancelarii przy Starym Rynku w Bydgoszczy można umówić bezpłatną konsultację w sprawie umów kredytów walutowych – indeksowanych i denominowanych.

Przeczytaj
'Poradnik frankowicza'