

Pomoc prawna
Sprzedaż nieruchomości trudnych
Masz problem prawny związany z nieruchomością? Specjalizujemy się w pomocy przy sprzedaży nieruchomości trudnych, czyli mieszkań, domów i lokali usługowych o skomplikowanym statusie prawnym. Ściśle współpracujemy z pośrednikami nieruchomości, rzeczoznawcami, notariuszami i doradcami podatkowymi. Dzięki doświadczeniu w wielu podobnych sprawach doradzimy jak krok po kroku uregulować stan prawny nieruchomości i dokonać sprzedaży.
Zadzwoń w sprawie nieruchomości
+48606709579

Pomoc prawna w sprawie nieruchomości
Służebność i prawo dożywocia
Zajęcie nieruchomości przez komornika
Negocjacje i spory o nieruchomości
Zadłużenie nieruchomości
Pełnomocnik w sprawie nieruchomości
Mieszkanie z zadłużeniem kredytowym
Udziały w nieruchomości
Nieruchomości w spadku
Adwokat od nieruchomości
Nasza kancelaria specjalizuje się w pomaganiu właścicielom domów i mieszkań, którzy znaleźli się w skomplikowanej sytuacji. Bez względu na to, czy problem dotyczy trudnych lokatorów, podziału majątku, obciążeń finansowych czy konfliktów współwłaścicieli, oferujemy skuteczne i bezpieczne rozwiązania. Współpraca z nami to gwarancja spokoju i profesjonalnego podejścia.
Zespół tworzą doświadczeni profesjonaliści, którzy od lat skutecznie rozwiązują problemy związane z nieruchomościami. Współpracujemy z rzeczoznawcami, architektami i specjalistami z branży budowlanej oraz bankowej. Dzięki temu oferujemy kompleksowe wsparcie i usługi dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta.
- uregulowanie stanu prawnego nieruchomości;
- zasiedzenie nieruchomości;
- rozgraniczenie nieruchomości;
- wynagrodzenie z tytułu bezumownego korzystania;
- sprawy o eksmisję;
- ustanowienie służebności.
Zapraszam do współpracy
Rafał Przybyszewski
Adwokat

Jak możemy Ci pomóc?
Szybki kontakt
Zadzwoń lub napisz, aby przekazać nam najważniejsze informacje o swojej sprawie. Nasz zespół działa sprawnie i z pełnym zaangażowaniem, szukając najlepszego wyjścia z każdej sytuacji.
Analiza Twojej sprawy
Po zapoznaniu się z Twoim problemem przeprowadzimy dokładną weryfikację sprawy. Jeśli będzie to konieczne, skonsultujemy sprawę z ekspertami branży nieruchomości.
Najlepsze rozwiązanie problemu
Przygotujemy zwięzłą analizę Twojej sytuacji i zaprezentujemy możliwe scenariusze jej rozwiązania. Naszym celem jest wskazanie Ci najbardziej korzystnych opcji.
Wsparcie w sprawach formlanych
Zajmujemy się wszystkimi niezbędnymi formalnościami – od kontaktów z sądem, urzędami po rozmowy z komornikami czy windykatorami. Dopilnujemy terminów i na bieżąco będziemy informować Cię o postępach w Twojej sprawie.
Umowa przedwstępna
Pobierz wzór umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości
Umowa najmu
Przejrzysty wzór umowy najmu mieszkania, który zabezpieczy strony
Umowa najmu okazjonalnego
Profesjonalny wzór umowy najmu okazjonalnego
Umowa pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości
Wsparcie prawne dla pośredników nieruchomości
W czym możemy Ci pomóc?
Cenimy sobie uczciwość i zaufanie, które budujemy w relacjach z naszymi klientami. Każda sprawa traktowana jest z pełnym zaangażowaniem i indywidualnym podejściem. Jesteśmy świadomi, jak ważne jest zrozumienie Twoich potrzeb i znalezienie najlepszego wyjścia z trudnej sytuacji.
Pomagamy nie tylko w rozwiązywaniu bieżących problemów, ale także w przeprowadzaniu korzystnych transakcji sprzedaży nieruchomości. Naszym celem jest nie tylko zakończenie trudności, ale także wygenerowanie dla Ciebie jak największych korzyści – finansowych i czasowych.
Aby złożyć pozew potrzebujemy pakietu dokumentów. Standardowo są to umowa kredytu, regulamin kredytowania (nie jest niezbędny, ale warto go poszukać w domowym archiwum), ewentualne załączniki i aneksy do umowy kredytu, zaświadczenie z banku zawierające historię spłat kredytu, zaświadczenie o poniesionych kosztach okołokredytowych, w tym kosztach ubezpieczeń, pismo reklamacyjne wraz z wezwaniem do zapłaty oraz odpowiedź banku na reklamację.
W naszej Kancelarii zarówno wstępna analiza Państwa umowy kredytu, jak i pierwsza konsultacja jest całkowicie bezpłatna. Podczas wstępnego spotkania omawiamy Państwa sytuację prawną i wadliwość umowy, opowiadamy o korzyściach jakie możecie Państwo osiągnąć w wyniku procesu frankowego, a także przedstawiamy ofertę współpracy z naszą Kancelarią.
Tak, miejsce zamieszkania frankowiczów nie stanowi dla nas problemu, w naszej Kancelarii prowadzimy sprawy w Sądach w całej Polsce, reprezentując klientów z różnych części naszego kraju.
Właściwość sądu możemy określić na dwa sposoby. Pozew frankowy można złożyć w Sądzie Okręgowym miejsca Państwa zamieszkania albo też w Sądzie Okręgowym właściwym dla siedziby pozwanego banku. Większość banków ma swoje siedziby w Warszawie, ale nie wszystkie.
Na przykład Santander Consumer Bank ma siedzibę we Wrocławiu, a bank BPH w Gdańsku. Najwięcej pozwów składamy do bydgoskiego Sądu. W przypadku województwa kujawsko-pomorskiego, Sądy Okręgowe znajdują się w największych miastach regionu: Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku.
Dla klientów posiadających status konsumenta (a zatem zdecydowanej większości frankowiczów), opłata ta jest stała i wynosi 1.000 zł, płatne na konto Sądu. Kwota podlega zwrotowi w przypadku prawomocnie wygranej sprawy sądowej.
Dla frankowiczów nieposiadających statusu konsumenta – do tej grupy zaliczymy osoby prawne, głównie przedsiębiorców, opłata od pozwu wynosi 5% wartości przedmiotu sporu.
Termin ten można określić na dwa sposoby. Jest to około 3 miesiące od podpisania umowy z Kancelarią, zaś około 10 dni od momentu skompletowania pełnej dokumentacji do pozwu.
1. Pierwszym krokiem jest przesłanie umowy kredytu na adres mailowy Kancelarii i umówienie się na bezpłatną konsultację
2. Konsultacja frankowa – stacjonarnie w siedzibie Kancelarii, zdalnie w formie wideokonferencji przez ZOOM albo MS Tems czy też w formie klasycznej rozmowy telefonicznej
3. Zlecenie prowadzenia sprawy Kancelarii i udzielenie stosownego pełnomocnictwa
4. Złożenie w Banku wniosku o historię spłat kredytu
5. Około miesiąca oczekiwania na wydanie przez banku historii spłat kredytu
6. Jak tylko otrzymają Państwo z banku historię spłat kredytu, przesłanie dokumentu na adres mailowy Kancelarii lub dostarczenia oryginału do siedziby Kancelarii
7. Następnie, na podstawie otrzymanej historii spłat, my sporządzimy reklamację do banku wraz z wezwaniem do zapłaty konkretnych kwot
8. Około miesiąca poczekamy na odpowiedź banku na reklamację,
9. Jak tylko otrzymamy odpowiedź na reklamację, wówczas my rozpoczynamy pracę na pozwem – ok. 10 dni od momentu skompletowania pełnej dokumentacji do pozwu
10. wówczas poprosimy Państwa o wpłatę kwoty 1000 zł na rachunek Sądu, tytułem opłaty od pozwu
11. jak tylko uzyskamy od Państwa potwierdzenie przelewu, składamy pozew do Sądu,
12. Sąd rejestruje sprawę i decyduje o ewentualnym udzieleniu zabezpieczenia tj. wstrzymaniu obowiązku spłaty rat kredytu,
13. następuje wymiana pism procesowych pomiędzy nami, a pełnomocnikiem banku,
14. Sąd wyznacza rozprawę podczas której najprawdopodobniej będzie chciał przesłuchać również Państwa,
15. kolejne czynności zależą już indywidualnie od danej sprawy.
To zależy od wielu czynników. Uśredniając, jest to okres od około 2 do 4 lat od złożenia pozwu do uzyskania prawomocnego wyroku.
Tak, ale najpierw należy przeprowadzić postępowanie spadkowe po zmarłym. Dopiero po ustaleniu grona spadkobierców współkredytobiorcy, najlepiej wspólnie z nimi podjąć decyzję o wytoczeniu powództwa przeciwko bankowi.
Niektóre banki proponują swoim klientom różnorodne programy ugód. W takim wariancie korzyść kredytobiorców jest nieporównywalnie mniejsza niż w przypadku wytoczenia powództwa przeciwko bankowi. Według różnych szacunków są to najczęściej proporcje 1-4.

Pomaganie drugiemu człowiekowi uważam za powołanie zawodu adwokata. Za każdą sprawą skrywa się ludzka historia, warta szczególnej uwagi i zaangażowania.
Rafał Przybyszewski
Adwokat
Nieruchomości bez wątpliwości
Kupuj i sprzedawaj, wynajmuj i wydzierżawiaj, buduj i zarabiaj na nieruchomościach bez prawnych wątpliwości. Przeczytaj o najczęstszych problemach na styku prawa i nieruchomości. Porady skierowane są zarówno do osób, które stoją przed zakupem pierwszego „eM”, jak i dla doświadczonych inwestorów, zarabiających na obrocie nieruchomościami.
Sprzedaż, najem czy dzierżawa nieruchomości? Przed dokonaniem transakcji warto skonsultować ryzyko zamierzeń ze specjalistą. Adwokat Rafał Przybyszewski zajmuje się wszelkimi aspektami związanymi z nieruchomościami. W praktyce zajmował się sprawami o zasiedzenie nieruchomości, zniesienie współwłasności, ustanowienia służebności na nieruchomościach, a także sprawami związanymi z nabyciem nieruchomości.
