Jakimi zasadami kieruje się adwokat Rafał Przybyszewski?
Zaangażowanie
Zaangażowanie to klucz do sukcesu. Tylko dogłębne poznanie sprawy i rzetelna analiza przepisów prawa przybliżają nas do skutecznego rozwiązania problemu. W swojej pracy szczególną uwagę poświęcam na przygotowanie strategii, dogłębnie sprawdzam prawne możliwości i niespodziewane zagrożenia.
Profesjonalizm
Każdą sprawę analizuję pod wieloma aspektami – prawnym, podatkowym, administracyjnym czy egzekucyjnym, po to, by odnaleźć rozwiązanie najbardziej korzystne dla klienta. Moim celem jest zapewnienie klientom najwyższego poczucia bezpieczeństwa oraz pełnego wsparcia w dochodzeniu ich praw.
Kreatywność
Nie ograniczam się do najprostszych, utartych metod działania. Staram się tworzyć nieszablonowe rozwiązania, dlatego konfrontuję przepisy z różnych gałęzi prawa oraz współpracuję z doświadczonymi adwokatami, notariuszami i specjalistami różnych dziedzin, korzystam z ich dorobku naukowego.
Uczciwość
Współpracę z klientem opieram na zasadzie przejrzystości i uczciwości. Wynagrodzenie za usługi ustalamy wspólnie zawsze przy pierwszym spotkaniu. Stosuję elastyczne modele rozliczeń oraz przejrzyste zasady współpracy.
This is the heading
Pomaganie drugiemu człowiekowi uważam za powołanie zawodu adwokata. Za każdą sprawą skrywa się ludzka historia, warta szczególnej uwagi i zaangażowania. Fundamentem współpracy jest wzajemne zaufanie.
Rafał Przybyszewski
Adwokat
Adwokat Rafał Przybyszewski
Absolwent prawa
Adwokat Rafał Przybyszewski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W trakcie studiów czynnie uczestniczył w konferencjach naukowych, kursach języka angielskiego prawniczego oraz szkoły prawa porównawczego. Pomimo łączenia studiów dziennych z pracą zawodową osiągał dobre i bardzo dobre wyniki. Adwokat Rafał Przybyszewski obronił pracę magisterską pod tytułem „Odpowiedzialność cywilna dziennikarza za naruszenie dóbr osobistych”, której promotorem i recenzentem był dr hab. Tomasz Justyński, prof. UMK.
Dziennikarz TVN24
Adwokat Rafał Przybyszewski równolegle rozwijał swoją pasję dziennikarską. Rozpoczynając praktykę w redakcji TVN24 w Warszawie, poznał specyfikę pracy dziennikarza telewizyjnego, przygotowując materiały i relacje z obrad sejmu, wydarzeń państwowych i akcji społecznych. Kontynuował pracę w ośrodku terenowym stacji w Toruniu.
Reporter TVP
Rafał Przybyszewski jest autorem kilkuset materiałów informacyjnych na tematy społeczne, polityczne i gospodarcze, które były emitowane nie tylko na antenie regionalnej, ale również ogólnopolskiej. Relacjonował najważniejsze wydarzenia z regionu, przeprowadzał wywiady dziennikarskie z rządzącymi, popularnymi artystami. W TVP3 Bydgoszcz Rafał Przybyszewski był gospodarzem programów publicystycznych, jak i porannego programu ‘lifestylowego’.
Prawnik
Pierwsze doświadczenia Rafał Przybyszewski zdobył podczas praktyk w kancelarii prawniczej, w tym w znanej, renomowanej kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr w Warszawie. Na stałe współpracował z prawnikami zespołu projektów infrastrukturalnych i sporów sądowych. Wspierał również prawników zajmujących się prawem nieruchomości i procesu inwestycyjnego, pracując nad opracowaniem badań due dilligence, analiz prawnych i projektów dokumentów.
Aplikant Adwokacki
W trakcie odbywania aplikacji adwokackiej Rafał Przybyszewski zdobył praktyczne umiejętności pod czujnym okiem patrona – adwokata Kamila Jagodzińskiego. Z powodzeniem występował na wielu rozprawach sądowych, wielokrotnie brał udział w czynnościach przesłuchania, oględzinach i negocjacjach. Zdobywał również doświadczenie w obsłudze spółek i przedsiębiorców, współtworząc zespół prawników Konsorcjum Adwokatów w Bydgoszczy, zarządzany przez adwokatów: Dawida Krzyżanowskiego, Aleksandra Domka i Piotra Buczkowskiego.
Założyciel kancelarii
Adwokat Rafał Przybyszewski prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką w Bydgoszczy od listopada 2020 roku. Kontynuuje również współpracę z doświadczonymi adwokatami i zespołami specjalistów renomowanych kancelarii z Warszawy, Poznania, Gdańska, Bydgoszczy i Torunia. Praca zespołowa w najbardziej skomplikowanych sprawach i wielowątkowych procesach, daje adwokatowi możliwość wymiany doświadczeń, poszerzania wiedzy praktycznej.
Co wyróżnia dobrego adwokata, radcę prawnego, prawnika?
Otwarta komunikacja
Klarownie informuję o możliwościach i zagrożeniach. Zrozumiałym językiem przedstawiam możliwe warianty oraz tłumaczę zawiłości przepisów prawa. Dokładam staranności, aby w przystępny sposób rozwiać wszelkie wątpliwości i jasno przedstawić stan sprawy.
Wiedza i doświadczenie
Wciąż poszerzam swoją wiedzę o dodatkowe specjalizacje z różnych gałęzi prawa. Doświadczenie, które zdobyłem podczas pracy w renomowanych kancelariach adwokackich w Bydgoszczy i Warszawie pozwala mi oferować kompleksową pomoc prawną.
Precyzja i kreatywność
Pierwszym krokiem jest zawsze rzetelna analiza akt i poznanie szczegółów sprawy. Czasem od najdrobniejszego szczegółu może zależeć rozstrzygnięcie. Wszechstronne spojrzenie na problem pozwala znaleźć kreatywne i oryginalne rozwiązania, wykraczające poza utarte schematy.
Przejrzyste zasady współpracy
Podczas pierwszego spotkania przedstawiam kosztorys sprawy i wskazuję wysokość opłaty adwokackiej. Wspólne ustalenie dogodnej formy rozliczeń i przejrzystych warunków współpracy pozwala uniknąć nieporozumień i wzmaga zaufanie.
Najczęściej zadawane pytania
Adwokat Rafał Przybyszewski wykorzystuje w swojej pracy nowoczesne technologie. Jest możliwość uzyskania porady prawnej online, bez wychodzenia z domu:
- za pomocą wiadomości e-mail;
- przy wykorzystaniu formularza kontaktowego na stronie internetowej:
- w formie online wideokonferencji;
- w formie telefonicznej konsultacji.
Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Grudziądz, Inowrocław, Szubin, Żnin, Nakło nad Notecią, Tuchola, Sępólno Krajeńskie, Świecie, Chełmno, Mogilno, Brodnica, Wąbrzeźno – adwokat Rafał Przybyszewski reprezentuje klientów przed sądami, organami ścigania i instytucjami na terenie całego województwa kujawsko – pomorskiego. Oferuje pomoc prawną na terenie całego kraju.
Koszt porady prawnej adwokata wynosi od 150 zł w przypadku typowych spraw z zakresu prawa cywilnego, prawa rodzinnego, prawa karnego czy prawa pracy. W przypadku konsultacji skomplikowanych problemów czy przygotowania opinii koszty adwokackie mogą być wyższe.
Po zapoznaniu się z okolicznościami sprawy, adwokat ocenia indywidualnie jej stopień skomplikowania i szacuje przewidywany nakład pracy, bazując na dotychczasowym doświadczeniu w prowadzeniu podobnych spraw. Dopiero wówczas proponowana jest klientowi stawka opłaty adwokackiej za przygotowanie pisma, reprezentowanie w sprawie lub inne usługi prawne.
Wysokość opłaty adwokackiej w każdej sprawie ustalana jest indywidualnie podczas pierwszego spotkania z klientem. Cennik adwokata uzależniony jest każdorazowo od rodzaju i specyfiki sprawy, stopnia jej skomplikowania, przewidywanego nakładu pracy prawnika oraz czasu trwania procesu.
W szczególnie uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość rozłożenia opłaty adwokackiej na dogodne raty, przy czym pierwsza z nich musi zostać uregulowana w chwili zlecenia czynności adwokackich.
Nie jest możliwa umowa, która zakładałaby uiszczenie opłaty adwokackiej po zakończonym procesie, tym bardziej jedynie w przypadku korzystnego rozstrzygnięcia. Przepisy Kodeksu Etyki Adwokackiej wprost wskazują, że niedopuszczalne jest zawieranie przez adwokata umowy z klientem, która przewidywałaby obowiązek zapłaty honorarium za prowadzenie sprawy uzależnionej wyłącznie od ostatecznego wyniku sprawy.
Istnieje jednak możliwość zawarcia umowy, w której część wynagrodzenia będzie płatna w przypadku wyroku korzystnego dla klienta. Tego rodzaju umowa z klientem przewiduje, że pierwsza część wynagrodzenia jest płatna w chwili zlecenia sprawy, natomiast pozostała część, zwana success fee – premią za sukces – będzie płatna tylko, gdy klient wygra sprawę.
Nie jest konieczne każdorazowe zlecenie prowadzenia całej sprawy kancelarii adwokackiej. W ofercie kancelarii adwokata Rafała Przybyszewskiego są rozmaite usługi prawne, począwszy od porad i opinii prawnych, opracowania projektu pisma czy reprezentacji w sądzie.
W przypadku, gdy pismo nie zostanie podpisane przez adwokata, to i tak adwokat ponosi odpowiedzialność prawną za jego treść.
Przed pierwszą wizytą w kancelarii adwokackiej warto przygotować notatki – w punktach zwięzły opis stanu sprawy, uwzględniając daty i najważniejsze informacje. Ewentualnie można również opracować listę pytań z wątpliwościami natury prawnej. Wcześniejsze przygotowanie klienta jest pomocne w dokonaniu szczegółowej analizy sprawy, zbadaniu okoliczności, szans i zagrożeń wynikających z przepisów prawa.
Zapoznanie adwokata ze sprawą nie będzie możliwe bez wglądu w dokumentację sprawy. Na spotkanie w kancelarii warto przynieść oryginały dokumentów i pism, które w przypadku konieczności zostaną skserowane, dołączone do akt sprawy kancelarii i zwrócone klientowi.