ING Bank Śląski zaproponuje ugody

ING Bank Śląski od 25 października zaoferuje możliwość zamiany kredytu hipotecznego indeksowanego kursem CHF na kredyt złotowy – poinformował bank w środowym komunikacie. Jak wyjaśnił, to tak jakby od momentu jego uruchomienia był on udzielony w polskiej walucie. Szczegółowe zasady rozliczenia kredytu będą przedmiotem ustaleń w procesie mediacji przed Komisją Nadzoru Finansowego.

Jak wskazano w środowej informacji ING Banku Śląskiego, bank udostępni klientom możliwość złożenia wniosku o mediację poprzez Centrum Mediacji Sądu Polubownego Komisji Nadzoru Finansowego. Proces ten będzie bezpłatny. Klienci będą mogli składać wnioski o mediację poprzez bankowość internetową Moje ING lub stronę internetową Banku.

Kredyty frankowe. Ugody w ING Banku Śląskim – zasady

Bank podał, że z mediacji będą mogli skorzystać klienci, którzy posiadają w ING Banku Śląskim mieszkaniowy kredyt hipoteczny lub mieszkaniowy kredyt budowlano-hipoteczny indeksowany kursem CHF z przeznaczeniem na własne cele mieszkaniowe, z wyłączeniem pożyczek hipotecznych oraz ww. kredytów, gdzie jednym z celów kredytowania była konsolidacja zobowiązań innych niż mieszkaniowe. Zastrzegł także, że umowę o mediację można podpisać wyłącznie dla jednego z posiadanych aktywnych kredytów mieszkaniowych.

CZYTAJ WIĘCEJ