

Ostatnimi czasy banki znacząco przyspieszyły swoje działania, masowo wysyłając wezwania do zwrotu kapitału kredytu oraz składając pozwy. Dlaczego tak się dzieje? Z uwagi na najnowsze orzecznictwo Sądu Najwyższego. Chodzi o przerwanie biegu przedawnienia roszczeń.
.
Pozew banku to formalne ODRĘBNE postępowanie sądowe od sprawy o unieważnienie, w którym instytucja finansowa pozywa kredytobiorcę. Celem takich działań jest odzyskanie kapitału lub innych należności- zdarzają się pozwy nie tylko o zwrot kapitału ale również o waloryzację czy też wynagrodzenie za korzystanie z kapitału.
Otrzymanie pozwu od banku to sytuacja, która może wywołać spory stres. Jednak nie warto panikować – to moment, w którym należy działać szybko, ale przede wszystkim rozsądnie. Kluczowym krokiem jest przygotowanie odpowiedzi, która nie tylko spełni wymogi formalne, ale również skutecznie ochroni Twoje interesy. Jak więc podejść do tego zadania? Wielu kredytobiorców, którzy nagle zostają wciągnięci w wir postępowania sądowego, zadaje sobie to pytanie. Odpowiedź na pozew powinna być precyzyjna, oparta na solidnych podstawach prawnych i poparta dowodami, które mogą przechylić szalę na Twoją korzyść.
Pomaganie drugiemu człowiekowi uważam za powołanie zawodu adwokata. Za każdą sprawą skrywa się ludzka historia, warta szczególnej uwagi i zaangażowania.
Adwokat
Najczęściej pozwy bankowe kierowane są do kredytobiorców frankowych, którzy zdecydowali się zakwestionować warunki swoich umów kredytowych 3 lata temu, a więc w 2021 roku, ewentualnie w 2022 roku. Osoby te, określane mianem kredytobiorców CHF, stają się głównym celem działań prawnych podejmowanych przez banki.
Adwokat Rafał Przybyszewski posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw sądowych. Na co dzień doradza klientom w skomplikowanych zagadnieniach cywilnych, spadkowych, rodzinnych i karnych. Pomaga też przedsiębiorcom rozwiązywać ich bieżące problemy.
+48 668 003 285