Bydgoski sąd po stronie frankowiczów

Sąd w Bydgoszcz

W bydgoskim sądzie przybywa spraw frankowych. Opublikowano statystyki za 2021 roku, które potwierdzają, że frankowicze masowo ruszyli do sądów. Jak długo trwa proces frankowy w Bydgoszczy? Jak często frankowicze wygrywają w bydgoskim sądzie?

Sprawy o unieważnienie lub odfrankowienie kredytu frankowego najczęściej są rozpoznawane przez sądy okręgowe ze względu na wysoką wartość przedmiotu sporu. Każdy z sędziów Wydziału I Cywilnego zajmuje się w chwili obecnej procesami frankowymi. Opublikowano sprawozdanie statystyczne do Ministerstwa Sprawiedliwości, z którego można wyczytać wiele interesujących danych na temat spraw frankowych prowadzonych w Bydgoszczy.

Tysiąc spraw frankowych w Bydgoszczy

Statystyki Sądu Okręgowego w Bydgoszczy

W 2021 roku do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy wpłynęło 866 pozwów frankowych. To zdecydowanie więcej, niż w 2020 roku, kiedy biuro podawcze zarejestrowało zaledwie 310 pozwów frankowych. Poza nowymi pozwami, sędziowie rozpatrywali 320 spraw, które pozostały do rozpoznania z ubiegłego roku. Oznacza to, że w bydgoskim wydziale cywilnym tylko w 2021 roku rozpatrywano już niemal tysiąc spraw o unieważnienie kredytu w CHF.

W sumie w 2021 roku do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy wpłynęło 5.652 nowych spraw, z czego niemal połowa to pozwy o rozwód. Sprawy frankowe to ok. 15% wszystkich spraw w wydziale. Frankowicze muszą jednak uzbroić się w cierpliwość, bo spośród 866 nowych spraw, zaledwie 160 z nich zakończyło się w 2021 roku. Pozostałe są cały czas na sądowej wokandzie.

96% wygranych w Bydgoszczy

Orzecznictwo po stronie frankowiczów

Przed Sądem Okręgowym w Bydgoszczy w 2021 roku 96% procesów frankowych zakończyło się sukcesem kredytobiorców i przegraną banku. W 2021 roku w 79 sprawach wygraną zanotowali frankowicze, jedynie 3 sprawy zakończyły się oddaleniem powództwa, a więc sukcesem po stronie banku. W jednym przypadku zawarto ugodę przed sądem. Statystyki pokazują, że zaledwie 7% spraw zakończyło się wyrokiem, pozostałe nie zostały jeszcze rozstrzygnięte.

Odwiedź także blog:

Długi proces frankowy

Jak długo trwa sądowa batalia?

Jak długo trwa proces frankowy? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Na koniec 2021 roku przed bydgoskim sądem zanotowano 1.026 spraw frankowych, w których dotąd nie wydano wyroku. W tych przypadkach frankowicze muszą uzbroić się w cierpliwość. Z doświadczeń naszej kancelarii, która prowadzi dużo spraw frankowych wynika, że na wyrok przed Sądem Okręgowym w Bydgoszczy trzeba oczekiwać około 8-9 miesięcy. Na początku 2022 roku niektóre procesy zaczęły przyspieszać. Zdarzają się przypadki, że wyroki są ogłaszane już po dwóch miesiącach od złożenia pozwu. To niestety wyjątki. Wszystko zależy od ilości spraw i kalendarza rozpraw sędziego, który prowadzi daną sprawę.

Jak pozbyć się kredytu frankowego? Czy mam szanse na wygraną z bankiem? Dowiedz się więcej.

Napisz e-mail na adres: adwokat@rafalprzybyszewski.pl
Skontaktuj się z autorem artykułu

Czy masz jakieś pytania? Nurtują Cię wątpliwości? Czy chcesz zapytać o możliwe rozwiązania w Twojej sprawie?

Adwokat Rafał Przybyszewski posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw sądowych. Na co dzień doradza klientom w skomplikowanych zagadnieniach cywilnych, spadkowych, rodzinnych i karnych. Pomaga też przedsiębiorcom rozwiązywać ich bieżące problemy.

Rafał Przybyszewski

Adwokat

+48 668 003 285