Komentarz dla telewizji

Adwokat w Bydgdoszczy

Kilkunastu mieszkańców z Pałuk, którzy zaufali firmie z Olsztyna i wpłacili pieniądze za dostawę i montaż paneli fotowoltaicznych rozkłada ręce. Usługa nie została wykonana a pieniądze trudno odzyskać. Łukasz R., prezes spółki z Olsztyna, usłyszał 11 zarzutów związanych z niekorzystnym rozporządzeniem mienia pokrzywdzonych. Adwokat Rafał Przybyszewski udzielił w tej sprawie komentarza na antenie ogólnopolskiej TVP3.

Zamiast paneli fotowoltaicznych i niższych rachunków, niepotrzebny stres i straty. Państwo Chmielewscy z Brodnicy umowę ze spółką z Olsztyna podpisali w 2020 roku. Wpłacili 28 tys. zł. Do dziś nie doczekali się paneli ani montażu instalacji.

– W sierpniu miną dwa lata, jak czekamy na montaż. Wątpię, że odzyskamy pieniądze. Mamy rachunki za prąd 700 złotych miesięcznie i straciliśmy 28 tysięcy – wyznaje Justyna Chmielewska

W podobnej sytuacji znalazło się kilkanaście innych osób z województwa kujawsko-pomorskiego. To m. in. mieszkańcy Brodnicy, Szubina, Papowa Biskupiego.

– Spłacamy kredyt, prądu nie mamy nadal, a są rachunki do płacenia. To my musieliśmy dzwonić, bo ta firma się nie odzywała. Tylko słyszałem: „za miesiąc, za dwa, za trzy” – mówi jeden z poszkodowanych. – Kredyt jest na 12 lat, około 230 złotych co miesiąc płacimy – opowiada inna.

Komentarz dla telewizji

Adwokat Rafał Przybyszewski z Bydgoszczy w telewizji
Adwokat Rafał Przybyszewski w programie telewizyjnym

Postępowanie przeciwko Łukaszowi R. prowadzi Prokuratura Rejonowa w Nakle nad Notecią. W lutym mężczyzna usłyszał 11 zarzutów dotyczących doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem 11 pokrzywdzonych. Grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

 
 

Podejrzany nie przyznał się do winy. Złożył obszerne wyjaśnienia, w których przedstawił tło i uzasadnił, dlaczego nie wywiązywał się z tych umów. Prokurator zastosował wobec niego środki o charakterze wolnościowym: dozór policji, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe

– przekazuje Agnieszka Adamska-Okońska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

Oszukani przez nieuczciwego przedsiębiorcę

Program TVP3 'Głos Regionów Interwencje'

Prokuratura ograniczyła także Łukaszowi R. możliwość wykonywania działalności. Do tej pory jego firma działała na terenie trzech województw warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Na Kujawach i Pomorzu naraził mieszkańców na straty sięgające 240 tys. zł. Ale poszkodowanych może być więcej.

 
 

W tego rodzaju sprawach bardzo ważne jest, żeby osoby pokrzywdzone działały, od razu szukały pomocy profesjonalnej, zawiadamiały organy ścigania, ale też organizowały się same

– radzi mecenas Rafał Przybyszewski.
Skontaktuj się z autorem artykułu

Czy masz jakieś pytania? Nurtują Cię wątpliwości? Czy chcesz zapytać o możliwe rozwiązania w Twojej sprawie?

Adwokat Rafał Przybyszewski posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw sądowych. Na co dzień doradza klientom w skomplikowanych zagadnieniach cywilnych, spadkowych, rodzinnych i karnych. Pomaga też przedsiębiorcom rozwiązywać ich bieżące problemy.

Rafał Przybyszewski

Adwokat

+48 668 003 285