Kredyty frankowe Bydgoszcz

Kancelaria frankowa w Bydgoszczy

heading icon

Kancelaria dla frankowiczów - Bydgoszcz

Reprezentujemy frankowiczów w sporach z bankami. Adwokat Rafał Przybyszewski z Bydgoszczy ściśle współpracuje z zespołem kierowanym przez adwokata Daniela Ostaszewskiego. Kancelaria frankowa specjalizuje się w sporach z bankami dotyczącymi kredytów frankowych. Na tym polu ma szereg sukcesów. Dzięki doświadczeniu zdobytemu w licznych procesach, skutecznie pomagamy klientom w odzyskaniu należnych pieniędzy od banków. Jesteśmy adwokatami z dużym doświadczeniem w zakresie prawa bankowego, prowadzenia sporów i negocjacji.

Unieważnienie umowy

Roszczenie o zapłatę

Odfrankowienie umowy

Negocjowanie ugód

Ustalanie prawa

Proces frankowy - krok po kroku

Przeczytaj darmowy e-book dla frankowiczów
Nasze wyroki w sprawach frankowych
Przygotujemy Twój

Pozew frankowy

Rozpoczynamy od skompletowania dokumentacji. Analizujemy umowę kredytu hipotecznego, regulaminy i aneksy. Wspieramy w pozyskaniu z banku historii spłat. Po otrzymaniu zaświadczenia dokumentację przesyłamy do biegłego ekonomisty, z którym współpracujemy. Kancelaria przygotowuje dla Państwa reklamację do banku. Po otrzymaniu odpowiedzi, przy braku propozycji zawarcia korzystnej ugody, przystępujemy do sporządzenia pozwu frankowego.

Skutecznie pozywamy banki
  • Sprawdzimy klauzule niedozwolone w umowie kredytu CHF;
  • Wyliczymy kwotę roszczenia wobec banku;
  • Doradzimy najlepsze rozwiązanie;
  • Poprowadzimy sprawę przeciwko bankowi o kredyt frankowy;

Reprezentujemy

frankowiczów przed sądami

Unieważnienie umowy frankowej

Powoduje, że umowa przestaje istnieć, co więcej uznawane, jak gdyby umowa taka nigdy nie istniała. Unieważnienie powoduje, że strony, a więc frankowicz i bank, zobowiązane są do wzajemnego zwrotu świadczeń. Bank oddaje wówczas kredytobiorcy wszystko to, co w związku z umową pobrał (prowizja, odsetki, wysokość każdej rat, opłaty). Frankowicze w przypadku sukcesu w sądzie muszą zwrócić otrzymany kapitał.

Odfrankowienie umowy kredytowej

W wyniku usunięcia z umowy niedozwolonych klauzul umowa nadal obowiązuje, jednak kredyt staje się kredytem złotówkowym oprocentowanym stawką LIBOR. Bank zobowiązany jest wówczas do zwrotu nadpłaty, która powstała wskutek stosowania klauzul abuzywnych. Musi również obniżyć kolejne raty kredytu.

heading icon

Nasze wyroki frankowe

Prezentujemy przykładowe, korzystne dla frankowiczów orzeczenia jakie nasza kancelaria pozyskała w sprawach kredytów frankowych.
Warszawa, Bydgoszcz, Toruń, Poznań, Gdańsk, Wrocław - prowadzimy procesy frankowe przed sądami największych polskich miast.
heading icon

Kancelaria Frankowa w Bydgoszczy

Pomoc klientom i rozwój prawnicy stawiają na pierwszym miejscu, dlatego otworzyli się na Bydgoszcz i Toruń. Nowy oddział kancelarii frankowej w Bydgoszczy prowadzą wspólnie adwokat Daniel Ostaszewski oraz adwokat Rafał Przybyszewski. Dzięki podjęciu ścisłej współpracy frankowicze z woj. kujawsko – pomorskiego mogą liczyć na profesjonalną pomoc doświadczonego zespołu prawników specjalizujących się w sprawach kredytów frankowych. W siedzibie kancelarii przy Starym Rynku w Bydgoszczy można umówić bezpłatną konsultację w sprawie umów kredytów walutowych – indeksowanych i denominowanych.

Pozew frankowy przeciwko bankowi

Od czego zacząć?

Kancelaria frankowa oferuje konsultację dla każdego klienta. W pierwszej kolejności adwokat dokonuje analizy umowy i sprawdza, czy występują w niej niedozwolone postanowienia umowne oraz dokonuje wstępnego wyliczenia kwot należnych od banku – analiza odbywa się na spotkaniu. Jeżeli adwokat zakwalifikuje sprawę do postępowania sądowego, kredytobiorca uzyskuje z banku historię spłaty kredytu. Po uzyskaniu historii spłaty kredytu, ekonomista współpracujący z kancelarią dokonuje szczegółowych wyliczeń należnych kwot od banku.

Kredytobiorca składa reklamację wraz z wezwaniem do zapłaty. Bank składa odpowiedź na reklamację. Kolejnym krokiem jest przygotowanie przez adwokata pozwu i złożenie go do Sądu Okręgowego. Postępowanie sądowe w sprawie dochodzenia roszczeń z umów frankowych może potrwać nawet 2 lata. W przypadku klientów z województwa kujawsko – pomorskiego pozwy najczęściej składamy do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy lub Sądu Okręgowego w Toruniu. Coraz częściej klienci decydują się na kierowanie pozwów do wydziału frankowego przed Sądem Rejonowym w Warszawie.

Sukcesy Kancelarii Frankowej

Większe szanse dla frankowiczów z Bydgoszczy i Torunia.
Prawnicy łączą siły, by skuteczniej pomagać klientom w procesach z bankami.
Doświadczony zespół 'Ostaszewski - kredyty frankowe' nawiązał współpracę z bydgoską kancelarią adwokata Rafała Przybyszewskiego.

1

złożonych pozwów

1

przeanalizowanych umów frankowych

Przełomowy wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie państwa Dziubaków znacząco ułatwił dochodzenie swoich praw tysiącom konsumentów. Coraz więcej polskich sądów staje po stronie frankowiczów i stwierdza, że umowy frankowe zawierały klauzule abuzywne, dlatego powinny być unieważnione. Żeby jednak wygrać z bankiem, trzeba najpierw złożyć pozew. Nie ma innej drogi do uwolnienia się od uciążliwego kredytu.

Duże doświadczenie w walce o prawa frankowiczów zdobyła poznańska kancelaria ’Ostaszewski – kredyty frankowe’. Kancelaria już prężnie działa na terenie województwa wielkopolskiego, zdobywa również coraz więcej klientów w województwie kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim i lubuskim. Ma na swoim koncie znaczące osiągnięcia w procesach frankowych.

Liczby mówią same za siebie. Adwokaci dochodzą roszczeń na łączną kwotę niema 65 mln złotych. Już w 2020 roku udało się osiągnąć korzystne orzeczenia dla kredytobiorców, w których Sądy Okręgowe unieważniały umowy z największymi polskimi bankami. W niektórych przypadkach udawało się umowę kredytową “odfrankowić”. Kancelaria wykorzystuje zdobyte dotąd doświadczenie w skutecznym dochodzeniu roszczeń od banków. 

W toku prowadzimy sprawy przeciwko największym polskim bankom przed sądami w Warszawie, Poznaniu, Bydgoszczy, Gdańsku, Toruniu i in.

Doświadczony Zespół

Pomoc Frankowiczom w Bydgoszczy

Tylko w 2020 roku zespół ’Ostaszewski – kredyty frankowe’ przygotował niemal 200 pozwów przeciwko bankom, przeanalizował 1400 umów. Prawnicy kancelarii, którzy na co dzień zajmują się analizą umów kredytowych spędzili niemal 170 godzin na konsultacjach. Kancelaria współpracuje również z biegłym specjalistą, który dokonuje szczegółowych wyliczeń na potrzeby poszczególnych procesów. Tylko w 2020 roku przygotował ponad 500 analiz. 

Przeczytaj
'Poradnik frankowicza'

Nasze wyroki w sprawach frankowych
heading icon

Czy frankowicze mają szanse na wygraną?

Frankowicze idą do sądu i wygrywają

Kancelaria frankowa oferuje konsultację dla każdego klienta. W pierwszej kolejności adwokat dokonuje analizy umowy i sprawdza, czy występują w niej niedozwolone postanowienia umowne oraz dokonuje wstępnego wyliczenia kwot należnych od banku – analiza odbywa się na spotkaniu. Jeżeli adwokat zakwalifikuje sprawę do postępowania sądowego, kredytobiorca uzyskuje z banku historię spłaty kredytu. Po uzyskaniu historii spłaty kredytu, ekonomista współpracujący z kancelarią dokonuje szczegółowych wyliczeń należnych kwot od banku.

Kredytobiorca składa reklamację wraz z wezwaniem do zapłaty. Bank składa odpowiedź na reklamację. Kolejnym krokiem jest przygotowanie przez adwokata pozwu i złożenie go do Sądu Okręgowego. Postępowanie sądowe w sprawie dochodzenia roszczeń z umów frankowych może potrwać nawet 2 lata.

Kancelaria Adwokacka w Bydgoszczy

Frankowicze mają coraz większe szanse na wstrzymanie obowiązku spłacania rat kredytu w czasie procesu przed sądem.

Postanowienie o udzieleniu zabezpieczenia to nic innego jak sądowe wstrzymanie obowiązku spłacania rat kredytu. Co do zasady postanowienia o udzieleniu zabezpieczenia są wykonalne z chwilą ich wydania.

Można zatem zaprzestać spłacania rat kredytu jeszcze przed uprawomocnieniem się postanowienia. W praktyce oznacza to tyle, że postanowienia te wykonuje się pomimo złożenia przez Bank zażalenia.

Czy możliwe jest zaprzestanie spłacania rat jeszcze na długo przed wydaniem wyroku?

Oczywiście! Uzyskanie postanowienia Sądu o udzieleniu zabezpieczenia możliwe jest już w ciągu miesiąca od złożenia pozwu, a zatem na długo przed wydaniem wyroku. To bardzo dobra wiadomość dla kredytobiorców frankowych, dla których rata dwukrotnie wyższa niż w momencie podpisywania umowy kredytu stanowi nierzadko znaczne obciążenie domowego budżetu.

Czy zabezpieczenie zawsze oznacza wygraną sprawę? Nie jest to żelazna zasada, lecz często reguła, a wydanie przez Sąd postanowienia o udzieleniu zabezpieczenia zdecydowanie przybliża kredytobiorcę frankowego do uzyskania korzystnego dla siebie wyroku.

Korzyści w sprawach frankowych

Uwolnienie od kredytu

Wyłącznie skierowanie pozwu przeciwko bankowi jest najskuteczniejszą drogą do uwolnienia się od toksycznego kredytu w CHF. Prawomocny wyrok pozwala zwolnić hipotekę. Walczymy o unieważnienie umów kredytowych lub odfrankowienie kredytów.

Oszczędność pieniędzy

Po kilkunastu latach spłacania kredytu frankowicze zwrócili już do banku kwotę, jaką pierwotnie od niego otrzymali. Pomimo tego ich zadłużenie wciąż nie maleje, często przekracza kwotę udzielonego kredytu. W przypadku unieważnienia umowy klienci zyskują od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Cennik prawnika z naszej kancelarii jest także przyjaźnie dostosowany do możliwości klientów.

Równowaga finansowa

Kredyty frankowe obciążyły budżety wielu polskich rodzin. Frankowicze dotąd obawiali się o przyszłość, ze wzrostem kursu CHF, rosło także ich zadłużenie. Warto wiedzieć, że po złożeniu pozwu frankowego wielu klientów zostaje zwolnionych z obowiązku spłacania rat w czasie trwania procesu.

Kredyty frankowe Toruń

Reprezentujemy frankowiczów z Torunia

Mamy doświadczenie w prowadzeniu spraw frankowych przed Sądem Okręgowym w Toruniu. Oferujemy pomoc w analizie umowy frankowej, złożeniu pozwu do sądu i prowadzeniu sprawy frankowiczom z województwa kujawsko – pomorskiego. Nasza pomoc prawna skierowana jest również do frankowiczów z Włocławka, Grudziądza i Inowrocławia. W celu weryfikacji umowy frankowej umawiamy się na spotkania stacjonarne w Kancelarii Frankowej w Bydgoszczy, ale również organizujemy telekonferencje on-line dla klientów z innych miast i miejscowości.

Aktualnie prowadzimy kilka procesów frankowych o unieważnienie umów w Toruniu. Sąd Okręgowy w Toruniu udzielił zabezpieczenia w niektórych z nich poprzez zawieszenie konieczności spłaty rat kredytu. 

Kredyty frankowe Bydgoszcz

Często zadawane pytania

Aby złożyć pozew potrzebujemy pakietu dokumentów. Standardowo są to umowa kredytu, regulamin kredytowania (nie jest niezbędny, ale warto go poszukać w domowym archiwum), ewentualne załączniki i aneksy do umowy kredytu, zaświadczenie z banku zawierające historię spłat kredytu, zaświadczenie o poniesionych kosztach okołokredytowych, w tym kosztach ubezpieczeń, pismo reklamacyjne wraz z wezwaniem do zapłaty oraz odpowiedź banku na reklamację.

W naszej Kancelarii zarówno wstępna analiza Państwa umowy kredytu, jak i pierwsza konsultacja jest całkowicie bezpłatna. Podczas wstępnego spotkania omawiamy Państwa sytuację prawną i wadliwość umowy, opowiadamy o korzyściach jakie możecie Państwo osiągnąć w wyniku procesu frankowego, a także przedstawiamy ofertę współpracy z naszą Kancelarią.

Tak, miejsce zamieszkania frankowiczów nie stanowi dla nas problemu, w naszej Kancelarii prowadzimy sprawy w Sądach w całej Polsce, reprezentując klientów z różnych części naszego kraju.

Właściwość sądu możemy określić na dwa sposoby. Pozew frankowy można złożyć w Sądzie Okręgowym miejsca Państwa zamieszkania albo też w Sądzie Okręgowym właściwym dla siedziby pozwanego banku. Większość banków ma swoje siedziby w Warszawie, ale nie wszystkie.

Na przykład Santander Consumer Bank ma siedzibę we Wrocławiu, a bank BPH w Gdańsku. Najwięcej pozwów składamy do bydgoskiego Sądu. W przypadku województwa kujawsko-pomorskiego, Sądy Okręgowe znajdują się w największych miastach regionu: Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku.

Dla klientów posiadających status konsumenta (a zatem zdecydowanej większości frankowiczów), opłata ta jest stała i wynosi 1.000 zł, płatne na konto Sądu. Kwota podlega zwrotowi w przypadku prawomocnie wygranej sprawy sądowej.

Dla frankowiczów nieposiadających statusu konsumenta – do tej grupy zaliczymy osoby prawne, głównie przedsiębiorców, opłata od pozwu wynosi 5% wartości przedmiotu sporu.

Termin ten można określić na dwa sposoby. Jest to około 3 miesiące od podpisania umowy z Kancelarią, zaś około 10 dni od momentu skompletowania pełnej dokumentacji do pozwu.

1. Pierwszym krokiem jest przesłanie umowy kredytu na adres mailowy Kancelarii i umówienie się na bezpłatną konsultację

2. Konsultacja frankowa – stacjonarnie w siedzibie Kancelarii, zdalnie w formie wideokonferencji przez ZOOM albo MS Tems czy też w formie klasycznej rozmowy telefonicznej

3. Zlecenie prowadzenia sprawy Kancelarii i udzielenie stosownego pełnomocnictwa

4. Złożenie w Banku wniosku o historię spłat kredytu

5. Około miesiąca oczekiwania na wydanie przez banku historii spłat kredytu

6. Jak tylko otrzymają Państwo z banku historię spłat kredytu, przesłanie dokumentu na adres mailowy Kancelarii lub dostarczenia oryginału do siedziby Kancelarii

7. Następnie, na podstawie otrzymanej historii spłat, my sporządzimy reklamację do banku wraz z wezwaniem do zapłaty konkretnych kwot

8. Około miesiąca poczekamy na odpowiedź banku na reklamację,

9. Jak tylko otrzymamy odpowiedź na reklamację, wówczas my rozpoczynamy pracę na pozwem – ok. 10 dni od momentu skompletowania pełnej dokumentacji do pozwu

10. wówczas poprosimy Państwa o wpłatę kwoty 1000 zł na rachunek Sądu, tytułem opłaty od pozwu

11. jak tylko uzyskamy od Państwa potwierdzenie przelewu, składamy pozew do Sądu,

12. Sąd rejestruje sprawę i decyduje o ewentualnym udzieleniu zabezpieczenia tj. wstrzymaniu obowiązku spłaty rat kredytu,

13. następuje wymiana pism procesowych pomiędzy nami, a pełnomocnikiem banku,

14. Sąd wyznacza rozprawę podczas której najprawdopodobniej będzie chciał przesłuchać również Państwa,

15. kolejne czynności zależą już indywidualnie od danej sprawy.

To zależy od wielu czynników. Uśredniając, jest to okres od około 2 do 4 lat od złożenia pozwu do uzyskania prawomocnego wyroku.

Tak, ale najpierw należy przeprowadzić postępowanie spadkowe po zmarłym. Dopiero po ustaleniu grona spadkobierców współkredytobiorcy, najlepiej wspólnie z nimi podjąć decyzję o wytoczeniu powództwa przeciwko bankowi.

Niektóre banki proponują swoim klientom różnorodne programy ugód. W takim wariancie korzyść kredytobiorców jest nieporównywalnie mniejsza niż w przypadku wytoczenia powództwa przeciwko bankowi. Według różnych szacunków są to najczęściej proporcje 1-4.

Skontaktuj się z autorem artykułu

Czy masz jakieś pytania? Nurtują Cię wątpliwości? Czy chcesz zapytać o możliwe rozwiązania w Twojej sprawie?

Adwokat Rafał Przybyszewski posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw sądowych. Na co dzień doradza klientom w skomplikowanych zagadnieniach cywilnych, spadkowych, rodzinnych i karnych. Pomaga też przedsiębiorcom rozwiązywać ich bieżące problemy.

Rafał Przybyszewski

Adwokat

+48 668 003 285