Frankowicze – najnowsze wiadomości

Wydarzenia, orzeczenia i opinie w sprawach frankowych

heading icon

Informacje dla frankowiczów

Posiadasz kredyt we frankach szwajcarskich? Rozważasz skierowanie pozwu w sprawie frankowej? Może rozpocząłeś już sądową batalię i czekasz na korzystne orzeczenie? W tym miejscu publikujemy najważniejsze informacje dla frankowiczów. Opisujemy najciekawsze wyroki sądowe, przedstawiamy opinie i wyjaśnienia, piszemy o wszystkim, co interesuje frankowiczów.

Prezentujemy przykładowe, korzystne dla frankowiczów orzeczenia jakie nasza kancelaria pozyskała w sprawach kredytów frankowych.
Warszawa, Bydgoszcz, Toruń, Poznań - prowadzimy procesy frankowe przed sądami największych polskich miast.
All Opinie Sukcesy frankowiczów Wiadomości frankowe Wyroki frankowe
Adwokat Bydgoszcz Franki

Koniec szans na ugody frankowe

RPP wystawiła właśnie piłkę kancelariom frankowym, które pewnie zechcą namawiać swoich klientów, by nie dali się omamić ugodami z bankami, bo te narażą ich na kolejne ryzyko. To ryzyko właśnie się zresztą materializuje. Zaciekli wrogowie banków mają teraz żer. A i skarbówka dorzuci…
Przełomowy wyrok frankowy

Przełomowy wyrok frankowy

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok ważny szczególnie dziś – w dobie kwestionowania wyższości prawa Unii Europejskiej nad prawem krajowym. Uodparnia to kredytobiorców frankowych na ewentualne perturbacje prawne w UE. Dodatkowym atutem jest fakt, że ów wyrok poszerza grono chronionych klientów także na przedsiębiorców. Klauzulami abuzywnymi procesy frankowe stoją. Praktycznie każda umowa kredytu…
justice-4592723_1280

Wyroków przybywa, frankowicze górą

Wrzesień przyniósł rekordową liczbę orzeczeń w sprawach frankowych. Spraw i wyroków jest coraz więcej, pojawiają się obawy o wydolność sądów apelacyjnych – pisze w środę „Rzeczpospolita”. „We wrześniu w polskich sądach zapadło 300 wyroków w sprawach dotyczących hipotek frankowych – wynika z danych Votum Robin Lawyers…
LANDSCAPE_320

ING Bank Śląski zaproponuje ugody

ING Bank Śląski od 25 października zaoferuje możliwość zamiany kredytu hipotecznego indeksowanego kursem CHF na kredyt złotowy – poinformował bank w środowym komunikacie. Jak wyjaśnił, to tak jakby od momentu jego uruchomienia był on udzielony w polskiej walucie. Szczegółowe zasady rozliczenia kredytu będą…
financial-g72295aa50_640

Frankowicze właśnie zyskali sojusznika

Ktoś, czyli amerykański fundusz private equity. Ufundować, znaczy zachęcić, by poszli walczyć o swoje do sądu z bankiem lub ubezpieczycielem, a on pokryje koszty sądowe tej walki. Oczywiście nie za darmo, a za 30-50 proc. wygranej. Ale to i tak zmienia zasady gry…
case study 2

Sprawa frankowa a księga wieczysta

W polskich sądach tysiące frankowiczów walczą o uznanie zawartych przez nich umów kredytowych za nieważne. Jak pokazują statystyki sądowe, z miesiąca na miesiąc liczba pozwów przeciwko bankom rośnie
Wyrok TSUE Frankowicze

Orzeczenie SN w sprawach frankowych

Orzeczenie Sądu Najwyższego dotyczące kredytów frankowych, nawet jeśli zostanie wydane, niewiele zmieni, bo kwestie te zostały już rozstrzygnięte przez sam SN albo czekają na wyrok TSUE - powiedział PAP Arkadiusz Szcześniak, prezes Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu.
Franki CHF

Frankowicze wściekli, banki już tryumfują

Sędziowie nie odpowiedzieli na żadne z sześciu pytań o kredyty frankowe, a zamiast tego zwróciła się z pytaniami prejudycjalnymi do Trybunały Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Tym razem pytania nie dotyczą jednak kredytów we frankach, ale legalności wybrania części sędziów SN.
Frankowicze Bydgoszcz

Frankowicze skarżą się do UOKiK

Prawnicy reprezentujący frankowiczów złożyli do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zawiadomienie dotyczące podejrzenia stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów. Zawiadomienie dotyczy mBanku.
case study 6

Grozi nam podważanie wyroków, a frankowicze stali się zakładnikiem władzy

Sędziowie, gdy w składzie orzekającym są neo-sędziowie, stoją przed nierozwiązywalnym dylematem, diabelską alternatywą, do której władza nigdy nie powinna była dopuścić: czy narazić się na postępowanie dyscyplinarne czy zadbać o stabilność wydawanego wyroku.
Franki Kujawsko pomorskie

PKO BP proponuje frankowiczom ugody, ale to na razie wyjątek

Brak uchwały Sądu Najwyższego w sprawach frankowych hamuje i tak nieduży zapał banków do proponowania ugód kredytobiorcom.

Pozew frankowy przeciwko bankowi

Analizujemy umowę kredytu hipotecznego, regulaminy i aneksy. Kancelaria frankowa w Bydgoszczy przygotowuje reklamację i pozew frankowy.

Szanse na unieważnienie umowy frankowej

Umowa frankowa przestaje istnieć. Unieważnienie powoduje, że strony, a więc frankowicz i bank, zobowiązane są do wzajemnego zwrotu świadczeń.

Odfrankowienie kredytu w CHF

Bank zobowiązany jest wówczas do zwrotu nadpłaty, która powstała wskutek stosowania klauzul abuzywnych. Musi również obniżyć kolejne raty kredytu.

Ugody z bankami

Analizujemy sytuację każdego klienta indywidualnie i doradzamy najbardziej korzystne rozwiązanie. Wspieramy w negocjowaniu ugody z bankiem.

Sporządzenie pism

Kancelaria frankowa specjalizuje się w przygotowaniu wniosku o historię spłat kredytu, reklamacji do banku oraz pozwu frankowego. Wspieramy klientów w sporządzaniu pism przygotowawczych i procesowych.

Reprezentacja w sądzie

Adwokaci kancelarii reprezentują klientów w procesie frankowym. Przygotowują klientów do rozprawy, przesłuchują świadków, zgłaszają wnioski dowodowe i przedstawiają stanowisko klientów w sądzie.

Rozliczenie kredytu

Po korzystnym rozstrzygnięciu procesu frankowego - unieważnieniu umowy kredytowej lub odfrankowieniu kredytu - wspieramy klientów w ostatecznym rozliczeniu kredytu.