Kancelaria Frankowa w Bydgoszczy

Kredyty frankowe i pomoc prawna dla frankowiczów Bydgoszcz - współpraca z kancelarią frankową Ostaszewski

Większe szanse dla frankowiczów z Bydgoszczy i Torunia. Prawnicy łączą siły, by skuteczniej pomagać klientom w procesach z bankami. Doświadczony zespół 'Ostaszewski - kredyty frankowe' nawiązał współpracę z bydgoską kancelarią adwokata Rafała Przybyszewskiego.

Przełomowy wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie państwa Dziubaków znacząco ułatwił dochodzenie swoich praw tysiącom konsumentów. Coraz więcej polskich sądów staje po stronie frankowiczów i stwierdza, że umowy frankowe zawierały klauzule abuzywne, dlatego powinny być unieważnione. Żeby jednak wygrać z bankiem, trzeba najpierw złożyć pozew. Nie ma innej drogi do uwolnienia się od uciążliwego kredytu.

Duże doświadczenie w walce o prawa frankowiczów zdobyła poznańska kancelaria ‘Ostaszewski – kredyty frankowe‘. Kancelaria już prężnie działa na terenie województwa wielkopolskiego, zdobywa również coraz więcej klientów w województwie kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim i lubuskim. Ma na swoim koncie znaczące osiągnięcia w procesach frankowych.

1

złożonych pozwów w 2020

1

przeanalizowanych umów frankowych

1

klientów zaufało kancelarii

1 mln

łączna wartość roszczeń w PLN

Tylko w 2020 roku zespół ‘Ostaszewski – kredyty frankowe’ przygotował niemal 200 pozwów przeciwko bankom, przeanalizował 1400 umów. Prawnicy kancelarii, którzy na co dzień zajmują się analizą umów kredytowych spędzili niemal 170 godzin na darmowych konsultacjach. Kancelaria współpracuje również z biegłym specjalistą, który dokonuje szczegółowych wyliczeń na potrzeby poszczególnych procesów. Tylko w 2020 roku przygotował ponad 500 analiz. 

Sukcesy kancelarii frankowej

Szanse dla frankowiczów

Liczby mówią same za siebie. Adwokaci dochodzą roszczeń na łączną kwotę niema 65 mln złotych. Już w 2020 roku udało się osiągnąć korzystne orzeczenia dla kredytobiorców, w których Sądy Okręgowe unieważniały umowy z największymi polskimi bankami. W niektórych przypadkach udawało się umowę kredytową “odfrankowić”. Kancelaria wykorzystuje zdobyte dotąd doświadczenie w skutecznym dochodzeniu roszczeń od banków. 

Przeczytaj 'Poradnik frankowicza'

Pomoc frankowiczom z Bydgoszczy

Doświadczony zespół
Pomoc klientom i rozwój prawnicy stawiają na pierwszym miejscu, dlatego otworzyli się na Bydgoszcz i Toruń. Nowy oddział kancelarii frankowej w Bydgoszczy prowadzą wspólnie adwokat Daniel Ostaszewski oraz adwokat Rafał Przybyszewski. Dzięki podjęciu ścisłej współpracy frankowicze z kujaw i pomorza mogą liczyć na profesjonalną pomoc doświadczonego zespołu prawników specjalizujących się w sprawach kredytów frankowych. W siedzibie kancelarii przy Starym Rynku w Bydgoszczy można umówić bezpłatną konsultację w sprawie umów kredytów walutowych – indeksowanych i denominowanych.

Czy frankowicze mają szanse na wygraną?

Idą do sądu i wygrywają

Do końca 2020 roku nawet 30 tysięcy kredytobiorców frankowych zdecydowało się na dochodzenie swoich praw przed sądem. A to za sprawą zmiany linii orzeczniczej polskich sądów. W chwili obecnej analizując wyroki w sprawach frankowych w niemal wszystkich przypadkach sądy stają po stronie frankowiczów. Aż 93% spraw kończy się prawomocnie  stwierdzeniem przez sąd nieważnością umów kredytów waloryzowanych do CHF.

Pozew frankowy przeciwko bankowi

Od czego zacząć?

Kancelaria frankowa oferuje darmową konsultację dla każdego klienta. W pierwszej kolejności adwokat dokonuje analizy umowy i sprawdza, czy występują w niej niedozwolone postanowienia umowne oraz dokonuje wstępnego wyliczenia kwot należnych od banku – analiza odbywa się na spotkaniu. Jeżeli adwokat zakwalifikuje sprawę do postępowania sądowego, kredytobiorca uzyskuje z banku historię spłaty kredytu. Po uzyskaniu historii spłaty kredytu, ekonomista współpracujący z kancelarią dokonuje szczegółowych wyliczeń należnych kwot od banku.

Kredytobiorca składa reklamację wraz z wezwaniem do zapłaty. Bank składa odpowiedź na reklamację. Kolejnym krokiem jest przygotowanie przez adwokata pozwu i złożenie go do Sądu Okręgowego. Postępowanie sądowe w sprawie dochodzenia roszczeń z umów frankowych może potrwać nawet 2 lata.

Sąd Najwyższy na pomoc frankowiczom?

Frankowe sprawy dosłownie zatkały sądy. W większości spraw frankowicze mogą liczyć na korzystne wyroki w sporach z bankami, jednak nie zawsze...

Ugody w sprawach frankowych – jakie pociągną za sobą skutki dla frankowiczów?

Jednym z elementów ugód, jakie banki zamierzają zaproponować frankowiczom, jest przewalutowanie kredytów. Z tego też powodu banki liczą na wsparcie NBP...

Zbliża się przełom dla frankowiczów?

Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego, Małgorzata Manowska, ma skierować do całej Izby Cywilnej SN pytania prawne o rozstrzygnięcie spornych kwestii w sprawach dotyczących kredytów frankowych. To właśnie od odpowiedzi zależą dalsze losy frankowiczów w sporze z bankami...
Skontaktuj się z autorem artykułu

Czy masz jakieś pytania? Nurtują Cię wątpliwości? Czy chcesz zapytać o możliwe rozwiązania w Twojej sprawie?

Adwokat Rafał Przybyszewski posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw sądowych. Na co dzień doradza klientom w skomplikowanych zagadnieniach cywilnych, spadkowych, rodzinnych i karnych. Pomaga też przedsiębiorcom rozwiązywać ich bieżące problemy.

Rafał Przybyszewski

Adwokat

+48 668 003 285