Kancelarie frankowe Bydgoszcz. Którą wybrać?

Kancelaria frankowicze Bydgoszcz

Bydgoszczanie, którzy w latach 2003-2008 kupowali mieszkania, w większości zaciągali kredyty frankowe. Zachęcani przez bankowców ofertą niskiego oprocentowania, decydowali się zaciągać kredyt powiązany z CHF bez dostatecznej wiedzy o ryzyku walutowym. Aktualna sytuacja bydgoskich frankowiczów jest zupełnie inna, wielu z nich boryka się z poważnymi problemami finansowymi.

Kredyty frankowe Bydgoszcz

Dlaczego frankowicze są poszkodowani?

Frankowicze w Bydgoszczy od lat borykają się z rozterkami, czy jest realna szansa pozbycia się kredytu pseudofrankowego. Frank szwajcarski poszybował w górę, wielu bydgoszczan pomimo spłacania kredytu frankowego od kilkunastu lat, nadal ma więcej do oddania na rzecz Banku, niż kwota wypłaconego im kapitału. Rozwiązaniem może być proces frankowy oraz zaskarżenie umowy kredytu frankowego.

Odwiedź także blog:

Prawnicy od franków

Jak wybrać kancelarię frankową?

Złożenie pozwu frankowego samodzielnie, na własną rękę jest nie lada wyzwaniem. Pamiętajmy, że tylko raz mamy możliwość złożenia pozwu w naszej sprawie frankowej, dlatego w tym przypadku nie można poczynić błędu. Od początku warto skorzystać z pomocy specjalistów z dziedziny prawa bankowego.  Konsumenci nie są doświadczeni i nie do końca wiedzą czym kierować się dokonując wyboru kancelarii frankowej. Istotne jest przede wszystkim doświadczenie kancelarii w prowadzeniu spraw frankowych.

Jak wybrać kancelarię frankową? W Bydgoszczy jest kilkanaście kancelarii frankowych. Jak dokonać wyboru? Czym kierować się przy wyborze prawników w sprawach frankowych?

Doświadczenie kancelarii frankowej

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Kto będzie prowadził moją sprawę? Kancelarie, które nie przedstawiają zespołu specjalistów nie cieszą się powodzeniem wśród klientów. Każdy z nas chce wiedzieć, kto konkretnie będzie reprezentował nas w procesie frankowym przed sądem. Warto zatem zapoznać się z zespołem danej kancelarii. Co najmniej jeden adwokat lub radca prawny powinien prowadzić Twoją sprawę. Tylko adwokaci oraz radcy prawni są profesjonalnymi pełnomocnikami i mogą występować w imieniu frankowicza w procesie frankowym. 

Nie bez znaczenia jest siedziba kancelarii. Wielu klientom zależy na bezpośrednim kontakcie z prawnikiem, omijają szerokim łukiem korporacje, z którymi można połączyć się jedynie przez infolinię. Sprawdźmy zatem, czy Kancelaria ma biuro w Bydgoszczy.

Opinie o kancelariach frankowych

Warto wybrać sprawdzonych specjalistów

To zadowoleni klienci są najlepszą reklamą wielu kancelarii prawnych. Jak sprawdzić opinie klientów o kancelariach frankowych? Zacznij od pytania rodziny i przyjaciół. Dobrym drogowskazem są opinie zamieszczone przez klientów w Internecie, na stronach takich jak Facebook, czy też Google. Satysfakcja i zadowolenie swoich klientów można sprawdzić wertując opinie internetowe.

Kancelarie, które specjalizują się w sprawach frankowych często prezentują szeroką ofertę dla frankowiczów na swoich stronach internetowych. Warto sprawdzić artykuły na blogu kancelarii, w jaki sposób tłumaczą zawiłe kwestie prawne. Jeśli w zakładce aktualności lub blog znajdą się wpisy o sprawach frankowych, z całą pewnością masz do czynienia z prawnikami, którzy są na bieżąco z frankowym orzecznictwem. 

Wątpliwości frankowiczów

O co pytać prawników frankowych?

Sprawy frankowe należą do materii szczególnie skomplikowanych. Zaufaj tym specjalistom, którzy w przystępny sposób wyjaśnią jak wygląda proces frankowy, jakie jest ryzyko prowadzenia sprawy oraz wytłumaczą wszelkie wątpliwości. 

Nie bez znaczenia jest kwestia wynagrodzenia za prowadzenie sprawy frankowej. Przed podpisaniem umowy prawnicy frankowi powinni wskazać wszystkie składniki swojego wynagrodzenia. Honorarium powinno być przedstawione w sposób przejrzysty oraz czytelny. Pamiętaj, jeśli wynagrodzenie jest określane procentowo, to koniecznie należy dopytać od jakiej kwoty jest ono naliczane.

Postaw na doświadczonych specjalistów w sprawach frankowych. Zapytaj ile spraw jest prowadzonych przez daną kancelarię i z jakim efektem. Najbardziej doświadczone kancelarie frankowe na swoich stronach internetowych prezentują korzystne orzeczenia swoich klientów. Zaufaj tym prawnikom, który potrafią wyczerpująco i rzeczowo wytłumaczyć, dlaczego Twoja umowa frankowa może być uznana za nieważną. 

Podczas pierwszego spotkania z adwokatem powinniśmy otrzymać informację, ile jesteśmy w stanie zyskać po złożeniu pozwu do sądu. Wyliczenia te powinny nam zostać przedstawione w jasny i zrozumiały sposób. Przedstawiciel kancelarii powinien nas także poinformować o tym, jak przebiega cały proces frankowy oraz jak długo będzie on trwał.

Skontaktuj się z autorem artykułu

Czy masz jakieś pytania? Nurtują Cię wątpliwości? Czy chcesz zapytać o możliwe rozwiązania w Twojej sprawie?

Adwokat Rafał Przybyszewski posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw sądowych. Na co dzień doradza klientom w skomplikowanych zagadnieniach cywilnych, spadkowych, rodzinnych i karnych. Pomaga też przedsiębiorcom rozwiązywać ich bieżące problemy.

Rafał Przybyszewski

Adwokat

+48 668 003 285